Медичним працівникам

Як можна вплинути на те, щоб уберегти наших таких дорослих і таким недосвідчених дітей-підлітків від першої проби наркотиків???

Багато батьків вважають, що «відстають» від власних дітей. Це зароджує в них невпевненість і призводить до неможливості бесіди на теми, що хвилюють підлітків. Можливо, деяким батькам і взагалі не хотілося б ніколи зачіпати теми наркоманії, алкоголізму, СНІДу і т. д., так як їм здається, що зайві розмови можуть, навпаки, розвинути в дітях підвищений інтерес.
І саме медичні працівники, маючи фундаментальні знання, досвід роботи з людьми різного віку і, звичайно ж, досвід особистих відносин в своїх сім'ях, можуть істотно допомогти батькам у цьому складному питанні.

Важливо розуміти, що якщо відношення до наркотиків у дитини не сформують близькі, то це обов'язково зробить хтось інший (однолітки, друзі, вулиця).
Головне не боятися обговорювати з дитиною цю тему!
Сьогодні ситуація така, що підлітки отримують уривки інформації про наркоманів і наркотики по телебаченню, в кіно, з молодіжних журналів. Тому в 12-14 років вони знають про це досить багато.
Проте хто поручиться, що вся ця інформація - достовірна і не працює на те, щоб тільки розпалити інтерес до першого прийому наркотиків?
Діти про наркотики говорять ще й один з одним, деколи спотворюючи інформацію на стільки, що зі шкідливих вони перетворюються в «тонізуючі, що підвищують розумову активність і доарують задоволення» речовини.

Важливо донести до підлітків, що з дорослими теж можна поговорити про наркотики!
Якщо педагоги і батьки будуть уникати розмов на цю тему, то знайдуться спритні товариши, які зможуть піднести йому інформацію! ... ПО-СВОЄМУ!
Приводом для розмови може стати фільм, газетна стаття, конкретна життєва ситуація. Тільки не варто читати лекцій! Краще спочатку з'ясувати, що вже про наркотики знає дитина. Не варто питати, вживала вона їх чи ні.
Якщо пробувала, вона ніколи не зізнається, але говорити з нею буде важче.
Роблячи ті чи інші кроки, з метою вплинути на ставлення підлітка до наркотиків, обов'язково донесіть до батьків ті особливості, які притаманні підлітковому віку.

 

  • Підлітки відчувають необхідність вийти в життя без батьківських вказівок: допомога батьків часто розглядається, як спроба втрутитися в особисте життя дитини і тому поради батьків сприймаються як команди.
  • Підліткові цікаво, коли йому розкажуть, покажуть і дадуть спробувати!

 

Саме тому так важливо своєчасно надати достовірну інформацію, яка на момент вибору «варто пробувати чи ні» дасть йому можливість прийняти доросле обдумане і правильне рішення.