Педагогам

Саме від Вас, Шановні Педагоги, залежить більшою мірою, на скільки дитина ризикне спробувати наркотики. Адже основну частину свого особистого часу вона проводить в будівлях навчальних закладів, лише потім вирушаючи додому, у двір або занурюючись у світ інтернету.
І саме Ваш підхід до виховання і навчання, який Ви закладаєте в школах щодо учнів, дозволяє своєчасно запобігти можливості першої спроби наркотику.
Розвиток психології в нашій країні вже досяг того рівня, коли ми точно знаємо, що дитина - це не іграшка і зовсім не маля. Дитина - це Особистість і з нею необхідно рахуватись. Важливо розуміти, що якщо ми вірно даємо підлітку право на вибір, перед цим сформувавши у нього впевненість, що він сам можемо приймати рішення, ми можемо розраховувати на той факт, що стосовно наркотиків він скаже категоричне НІ.

 

Важливо пояснити йому, що:

  1. Доросла людина - не той, якому все дозволено, якого не покарають, бо він уже дорослий. Дорослий - це людина розумна, здатна нести відповідальність за своє рішення, яке не залежить від тиску інших людей.
  2. Вибираючи наркотики, він піддається впливу однолітків-наркоманів, які диктують свою волю, а такий вибір не можна назвати вільним!
  3. Замість того щоб заробляти гроші для сім'ї або на кишенькові витрати (щоб не просити щоразу у батьків), на навчання у ВНЗ, наркоман тільки витрачає, продаючи речі з будинку, здійснюючи крадіжки та грабежі. На цьому добре наживаються дилери та наркобарони, будують котеджі на березі моря, купують дорогі машини, але він при цьому несе лише втрати. І не тільки матеріальні. Вони заробляють, а він витрачає! Заробляють на його здоров'я, успіху, благополуччя!
  4. Героїзм, сміливість, «дорослість» - не в тому, щоб спробувати наркотик, а в тому, щоб відмовитися від нього, навіть не пробуючи.
  5. Вживаючи наркотики, наркоман ризикує заразитися СНІДом, гепатитом, туберкульозом, отримати зараження крові.
  6. Психічна залежність неминуче тягне за собою залежність фізичну. Пропустивши прийом чергової дози, наркомана мучить ломота в суглобах, блювання, озноб, холодний піт, болі в животі, перепади температури. Важкий грип + харчове отруєння = ¼ того, що відчуває наркоман в період ломки.
  7. Наркоманія безпосередньо пов'язана з порушенням закону. Провести молодість у в'язниці - далеко не райдужна перспектива!
  8. Вживання наркотиків перекреслює майбутнє: вступ до ВНЗ, престижна високооплачувана робота, можливість мати здорових дітей і мати їх взагалі.